איך להכין אוכל מגניב לבית הספר בשני צעדים

מאת: leharshim

רעיונות, שדרוגים וטיפים להכנת אוכל צבעוני, טעים ובריא לילדים. איך מגוונים, מה שמים ואיך מגישים אותו כדי שהילדים ירצו לאכול

מכירים את הילדים האלה, שאוהבים לטעום דברים חדשים, שמעדיפים ירקות על ממרח שוקולד ומבקשים ארוחה מאוזנת?
גם אני לא.

איך נעזור לילדים שלנו לעבור יום התחיילות ארוך בבית הספר הכולל עמידה בזמנים, מדידה והשוואה, חשיבה, מוטוריקה עדינה וגסה, לפעמים גם התנהגות גסה וכמובן דרישה לקשב וריכוז?

הכללים להכנת ארוחה טובה לבית הספר הם:
1. מגוון גדול חתוך קטן
2. הגשה צבעונית ומושכת
3. למה תמיד צריך שלוש?

מגוון


הכנת ארוחה כזו לא לוקחת הרבה זמן, לא אבקש מכם להכין כדורי אורז דביק מחופשים להלו קיטי וליצור חיפושית מביצה קשה.
- יש במקרר פסטה? שימו כמה סילסולי פסטה במנג'ט צבעוני.
- במקום מנדרינה שלמה שגם תחזור שלמה, הניחו שלושה פלחים מקולפים שעושים חשק לעוד.
- נקניקייה צמחונית קטנה, קופסה חמודה עם גבינה ליד כמה קרקרים, שני תותים יפים, כמה פולי אדממה ירוקים זוהרים, עגבניית שרי קטנה ואדומה ולצדה עוד אחת צהובה, מעט גזר חתוך לגפרורים, חביתה מגולגלת.
- בלחם אפשר לקרוץ חור קטן בחותכן, על הבננה אפשר לכתוב "יום טוב" ועל התפוז "בהצלחה במבחן".

הגשה


היום כל דרדק כבר שמע על צילחות. את מגוון המאכלים תסדרו במנז'טים צבעוניים מסיליקון (בכמויות קטנות, זוכרים? אנחנו לא רוצים לבוא באיומים). הניחו מלפפונים ירוקים בחיקו הכתום של מנז'ט, שימו לב שלהניח עגבניית שרי אדומה במנז'ט אדום זו שגיאה. את המנות הקטנות תסדרו זו לצד זו בתוך קופסת פלסטיק נמוכה והמפתח להצלחה מלבד העניין הצבעוני הוא צפיפות. המכסה שיסגור את הקופסה הנמוכה על התוכן המסודר בדוחק ימנע מהתכולה להפוך לשקשוקה וכשהילד יפתח את הקופסה בהפסקה הוא יהפוך לילד הכי מקובל בכיתה.

כאמא לילדה מהממת עם תסמונת דאון שמשולבת בחינוך רגיל, יש לי עודף מוטיבציה להביא את הילדה שלי מצוידת היטב אל זירת הקרב של הכיתה. כשהיא חוזרת הביתה ומספרת שהיא והחברות מבקשות גם למחר טורטייה נוטלה-בננה אני יודעת שעשיתי דבר אחד כמו שצריך.

את המגוון כדאי לשנות ובכל יום להציע לילד משהו קטן שלא היה שם אתמול. אם במשך שבוע תראו שהילד מחזיר את הקופסה הקטנה והחמודה עם הטופו מלאה כפי שנשלחה בבוקר, תבינו את הרמז ותעברו הלאה.

אפשר לנעוץ באוכל קיסם קטן ומעוצב ולהניח כפית צבעונית ליד מנה קטנה של עדשים שחורות (רק מציעה) אפשר להדביק מדבקה עם איחולי בתיאבון, ואפשר להכין את כל זה בערב ולקום לבוקר רגוע. ויש אפשרות אפילו שהילדים יגידו לכם תודה.

[divider]

מתכון וצילום: אפרת מוסקוביץ
עוד מתכונים מעולים שלה תמצאו בבלוג "איך להרשים את חמותך"